Urząd Gminy Joniec

Serdecznie zapraszamy na Sesję Rady Gminy, która odbędzie się w środę 17 stycznia 2018 roku o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jońcu.

W sobotę poprzedzającą wigilię Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Królewie odbyło się świąteczne spotkanie członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Jońcu. Wójt Gminy Joniec Pan Marek Czerniakowski i kapelmistrz orkiestry Pan Cezary Celian złożyli muzykom życzenia i podzielili się z nimi opłatkiem. Nie obyło się również bez drobnych upominków. Przy dźwiękach kolęd wszyscy zasiedli do wigilijnego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszej świątecznej akcji zbiórki żywności. Przekazane przez Państwa artykuły zostały rozdzielone przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jońcu i trafiły do 9 rodzin, które najbardziej potrzebowały pomocy. Zachęcamy do włączania się w kolejne akcje organizowane przez gminę Joniec.

 

Tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia gmina Joniec wzięła udział w licytacji Szopki Bożonarodzeniowej. Szopkę na sprzedaż wystawiło Stowarzyszenie Ampla, które niesie niezbędną pomoc osobom z niepełnosprawnością oraz zaburzeniami w rozwoju, a wykonał ją Pan Stanisław Piekarzewski - ojciec jednego z podopiecznych Stowarzyszenia. Gminie Joniec udało się wygrać licytację, mimo że konkurencja była spora. Szopka została przekazana podczas spotkania opłatkowego przed Urzędem Gminy i w kolejnym roku ponownie zostanie wystawiona na licytację, aby zasilić konto Stowarzyszenia Ampla.