Urząd Gminy Joniec

15 sierpnia 2017 roku w naszej Gminie odbyły się obchody 97 rocznicy Bitwy Nad Wkrą . W intencji Ojczyzny i Obrońców Mazowsza została odprawiona Msza Święta polowa, która była połączona z parafialnymi dożynkami. Po podzieleniu się chlebem i innymi darami procesja przeszła na cmentarz, aby złożyć hołd Polskim Żołnierzom poległym w 1920 roku. Na zbiorowej mogile złożono kwiaty i zapalono znicze.

Po oficjalnych obchodach przeszedł czas na zabawę podczas festynu rodzinnego. Można było skosztować grochówki, chleba ze smalcem oraz ciasta przygotowanego przez emerytów z naszej gminy. Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec.  Przygotowano happening malarski pod hasłem „Gmina Joniec pędzlem malowana”. Podczas festynu można było obejrzeć wystawę malarską przygotowana przez Pana Gerarda Matz mieszkańca naszej gminy. Swoja twórczość zaprezentowali również poeci ze Związku Literatów Polskich. Nie zabrakło także zabaw i gier rodzinnych przygotowanych przez Animatora Piotra, który przygotował również pokaz żonglerki na monocyklu. Po zmierzchu wystąpił „Teatr widmo z Glinojecka” z pokazem fire show. 

Na zakończenie festynu na scenie wystąpił zespół „Star Dance”, który bawił uczestników do późnych godzin wieczornych.

 

Osoby i instytucje, które wspomogły organizację festynu rodzinnego:

Bank Spółdzielczy w Płońsku oddział w Nowym Mieście

Fabryka Urządzeń Dźwigowych z Bolęcina

Sklep Spożywczo Przemysłowy Państwa Grażyny i Mirosława Kazimierczak

Sklep Przemysłowy Pani Grażyna Pilśnik

Firma SAWTERM Michał i Tomasz Sawiccy

Państwo  Adam i Urszula Brzeszkiewicz

Pan Wojciech Piotrowski

 

Partnerzy:

Stowarzyszenie AMPLA

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów z Omięcin

Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka z Sochocina

Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet ,,Na obcasach” w Jońcu