Urząd Gminy Joniec

15 sierpnia 2019 roku w naszej Gminie już po raz szósty odbyły się obchody 99 rocznicy Bitwy Nad Wkrą . W intencji Ojczyzny i Obrońców Mazowsza została odprawiona Msza Święta polowa, która była połączona z parafialnymi dożynkami przygotowanymi przez sołectwo Joniec. Po podzieleniu się chlebem i innymi darami procesja przeszła na cmentarz, aby złożyć hołd Polskim Żołnierzom poległym w 1920 roku. Na zbiorowej mogile złożono kwiaty i zapalono znicze. Po oficjalnych obchodach przeszedł czas na zabawę podczas festynu rodzinnego. Można było skosztować grochówki, chleba ze smalcem oraz ciasta przygotowanego przez emerytów z naszej gminy. Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec pod batutą Norberta Celiana. Nie zabrakło także zabaw i gier przygotowanych przez Teatr Pomarańczowy Cylinder. Fantastyczny koncert dał zespół Asters Band i Deep Dance. Po zmierzchu odbył się pokaz Led Show z pirotechniką przygotowany przez Jo Art Show. Festyn trwał do późnych godzin nocnych.

W związku z tym, że gmina Joniec już od dłuższego czasu boryka się z problemem zanieczyszczania śmieciami skwerków, lasów i przydrożnych rowów, postanowiła w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Płońsku i Lasami Państwowymi, podjąć odpowiednie działania, aby jak najskuteczniej zapobiegać tym procederom. Dlatego też na mocy tego postanowienia docelowo na wszystkich drogach wjazdowych do naszej gminy zostaną zamocowane tabliczki informacyjne o zakazie wyrzucania śmieci i fotopułapkach. Fotopułapki będą rozmieszczone w różnych miejscach na całym terenie gminy. Akcja ,,Czysta gmina" jest inicjatywą gminy Joniec i również przez nią w całości sfinansowana.

1 sierpnia o godzinie 17.00 w gminie Joniec zawyją syreny w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego sprzed 75 lat.

Urząd Gminy w Jońcu uprzejmie informuje, że

dzień 03 sierpnia 2019 roku (sobota)

jest dniem wolnym od pracy

dla pracowników tut. jednostki ze względu na

odpracowanie godzin w dniu 15 sierpnia 2019 r.

podczas Festynu Rodzinnego.

Wójt Gminy Joniec informuje, że od dnia 01 sierpnia do 02 września 2019 r. do Urzędu Gminy w Jońcu rolnicy będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2019 r.

Pani Maria Kowalska od urodzenia mieszka w Proboszczewicach w Gminie Joniec. Całe życie pracowała jako krawcowa. Od dwóch lat, po przejściu na emeryturę, zajmuje się ręcznie szytymi lalkami i maskotkami. Szyje min. kołderki i poduszki dla dzieci, lalki , wszelkiego rodzaju maskotki. Poświęcałaby temu dużo więcej czasu, ale ze skromnej emerytury nie jest w stanie zakupić materiałów. Chętnie sprzeda wykonane przez siebie rękodzieła i równie chętnie uszyje coś na zamówienie np. lalki krakowianki.

Wystawę jej prac można obejrzeć w budynku Urzędu Gminy w Jońcu.

Kontakt do Pani Marii Kowalskiej: 600 280 324.

W dniu 19 lipca w Mochowie Wójt Gminy Joniec Marek Czerniakowski oraz Skarbnik Gminy Joniec Agnieszka Zawadzka podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Panem Adamem Struzikiem. W podpisaniu umowy uczestniczyli również Wicemarszałek Wiesław Raboszuk, Radny Sejmiku Konrad Wojnarowski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Radosław Rybicki, Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński wraz ze Skarbnik Katarzyną Joniak. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w wysokości 1 163 557, 52 zł które otrzymały gmina Joniec oraz miasto Sierpc zostanie przeznaczone na wymianę węglowych źródeł ciepła na nowe ekologiczne instalacje. W ramach projektu na terenie gminy Joniec łącznie zostanie wymienionych 26 instalacji, w tym 19 instalacji na gaz płynny z butli i 7 na biomasę. Celem głównym planowanego przedsięwzięcia jest zmniejszenie niskiej emisji poprzez zadnie polegające na wymianie węglowych źródeł ciepła na źródła niskoemisyjne w gminie Joniec oraz gminie Miasto Sierpc.

Wartość projektu wynosi: 1 530 940,61 zł.

W czwartek, 11 lipca w Urzędzie Gminy w Płońsku wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk podpisał umowy z samorządowcami z terenu powiatu płońskiego na dofinansowanie projektów w ramach.

Gmina Joniec pozyskała środki dla czterech sołectw. W miejscowości Omięciny zostanie przeprowadzony remont świetlicy wiejskiej, natomiast w miejscowościach Józefowo, Popielżyn Zawady oraz Stara Wrona utworzone zostaną miejsca integracji dla mieszkańców. Łączna kwota dofinansowania to 23 450,00 zł .