Urząd Gminy Joniec

Urząd Gminy w Jońcu informuje, iż uruchomiony został monitoringi wizyjny na terenie Szkoły Podstawowej w Królewie. System składa się z 8 kamer oraz urządzeń rejestrujących. Kamery swoim zasięgiem obejmują cały teren szkolny tj. boisko trawiaste, boisko wielofunkcyjne, siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw. Monitorowane jest również wejście do budynku oraz hol główny w budynku szkoły. Dzięki wysokiej rozdzielczości oraz działaniu w podczerwieni kamery umożliwiają bardzo wyraźny, całodobowy podgląd monitorowanego terenu. Obrazy z kamer przechowywane są zgodnie z obowiązującym przepisami na dyskach twardych rejestratorów.

Monitoring został dofinansowany ze środków prewencyjnych PZU SA.

Informujemy, że SP w Królewie to kolejne miejsce na terenie Gminy Joniec objęte całodobowym monitoringiem wizyjnym. Systemem takim są objęte również:

 - budynek oraz teren wokół budynku Urzędu Gminy w Jońcu,  

 - budynek oraz teren wokół budynku Szkoły Podstawowej w Jońcu,   

 - teren wokół sceny plenerowej oraz siłowni zewnętrznej w centrum Jońca,        

 - teren PSZOK-u w Jońcu.

Informujemy również, że na terenie Gminy Joniec montowane są również tymczasowe kamery przenośne tzw. fotopułapki. Zadaniem tych urządzeń jest monitoring miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do podrzucania śmieci do rowów czy lasów.