Urząd Gminy Joniec

Podczas środowej Sesji Rady Gminy z rąk Wójta Marka Czerniakowskiego wyróżnienia odebrały dwie bardzo utalentowane młode osoby, które dzięki swoim pasjom i talentowi odnoszą sukcesy, a także przynoszą chlubę naszej małej gminie.

Wiktoria Filipiak to uczennica Szkoły Podstawowej w Jońcu. Jej pasją jest lekkoatletyka. Brała udział w wielu zawodach na szczeblu szkolnych jak również pozaszkolnych, m.in. : udział w finale Igrzysk Młodzieży szkolnej Województwa Mazowieckiego w Kamionie, 3 miejsce w Mistrzostwach makroregionu w chodzie sportowym w Warszawie, a także 1 miejsce w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Magdalena Tok - w ubiegłym roku wzięła udział w 13. Konkursie fotograficznym „Mazowsze Bliskie Sercu” organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie Magda wysłała zdjęcie Starego Młyna nad Wkrą, które idealnie wpasowało się w temat konkursu „Mazowsze- a czas płynie”. Fotografia zakwalifikowała się do II etapu. Nagrodą były warsztaty fotograficzne podczas których uczestnicy wykonali po dwie konkursowe fotografie. Tematami prac była „Potęga” oraz „Tu i teraz”. Spośród konkursowych fotografii jury wybrało 3 zwycięskie prace Magdy autorstwa „Misternie utkane” zajęło I miejsce. Dodatkowo dzięki licznym głosom internautów udało się jej zdobyć specjalną nagrodę publiczności za zdjęcie „Złota Godzina”. Nagrodę za wygraną w konkursie odebrała z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika podczas uroczystej gali w Sannikach k.Płocka.