Urząd Gminy Joniec

15 sierpnia 2019 roku w naszej Gminie już po raz szósty odbyły się obchody 99 rocznicy Bitwy Nad Wkrą . W intencji Ojczyzny i Obrońców Mazowsza została odprawiona Msza Święta polowa, która była połączona z parafialnymi dożynkami przygotowanymi przez sołectwo Joniec. Po podzieleniu się chlebem i innymi darami procesja przeszła na cmentarz, aby złożyć hołd Polskim Żołnierzom poległym w 1920 roku. Na zbiorowej mogile złożono kwiaty i zapalono znicze. Po oficjalnych obchodach przeszedł czas na zabawę podczas festynu rodzinnego. Można było skosztować grochówki, chleba ze smalcem oraz ciasta przygotowanego przez emerytów z naszej gminy. Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec pod batutą Norberta Celiana. Nie zabrakło także zabaw i gier przygotowanych przez Teatr Pomarańczowy Cylinder. Fantastyczny koncert dał zespół Asters Band i Deep Dance. Po zmierzchu odbył się pokaz Led Show z pirotechniką przygotowany przez Jo Art Show. Festyn trwał do późnych godzin nocnych.