Przejdź do treści Przejdź do menu
Logo Gminy Joniec
Baner
Dekoracja

Ekologiczny piknik rodzinny

Na terenie przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu obył się Ekologiczny piknik rodzinny zorganizowany przez Gminę Joniec we współpracy ze Szkołami Podstawowymi z naszego terenu.

Dla dzieci czekało mnóstwo atrakcji, połączonych z promowaniem postaw proekologicznych oraz zwiększaniem świadomości w zakresie oddziaływania antropopresji na środowisko.

Strefa aktywności składała się z 4 namiotów wystawowych - stacji edukacyjnych - w których prezentowane były hasła ekologiczne - „Zadbaj o powietrze”, „Czysta woda”, „Segreguj, bo warto”, „Zieleń między nami”. Każda z stacji jest wyposażona w Roll-up’y informacyjne, tablice oraz plakaty edukacyjne z danego obszaru tematycznego. Wszystkie stacje są obsługiwane przez Ekoedukatorów, którzy prowadzą prelekcje z danego obszaru oraz koordynują zabawy edukacyjne. Uczestnicy przed rozpoczęciem zabaw otrzymali „Ekopaszporty”, w których zbierane są pieczątki za uczestnictwo w aktywnościach, w każdej ze stacji edukacyjnej.

Po ukończeniu ścieżki edukacyjnej i zebraniu wszystkich pieczątek, uczestnik będzie mógł wrzucić swój „Ekopaszport” do specjalnie przygotowanej urny, aby wziąć udział w losowaniu 3 głównych nagród. Ponadto w obszarze aktywności pikniku zorganizowana została również „Ekologiczna strefa kreatywnego myślenia”, gdzie uczestnicy mogą wykonywać ozdoby, biżuterię z materiałów naturalnych, tj. kamienie, pióra, rzemyki oraz zabawki z surowców do recyklingu, tj. butelki, słoiki, papier. Uczestnicy są zachęcani do wzięcia udziału w tworzeniu wspólnej rzeźby z papier mâché, czyli masy papierowej, na której po zaschnięciu uczestnicy będą mogli się podpisać i pozostanie ona wystawiona w szkole jako rzeźba pamiątkowa z wydarzenia. W ramach pikniku odbywa się również malowanie twarzy farbkami.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Mapa Gminy Joniec

Mapa Gminy

  • Joniec, PL
  • Powiat Płoński
Portal mapowy

Wrota Mazowsza

  • Portal mapowy
  • Mazowieckie
Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS

Biblioteka gminna

Biblioteka gminna

Czyste powietrze

Program "Czyste Powietrze"