Przejdź do treści Przejdź do menu
Logo Gminy Joniec
Baner
Dekoracja

Uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie realizacji 3 zadań na terenie gminy Joniec przez WFOŚiGW w Warszawie

Dnia 02.06.2023 r.  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie realizacji 3 zadań na terenie gminy Joniec przez WFOŚiGW w Warszawie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie reprezentował Pan Marek Ryszka – Prezes Zarządu oraz Pani Justyna Jakubiak - Dyrektor Wydziału Zamiejscowego WFOŚiGW w Ciechanowie.

Gminę Joniec reprezentował Pan Marek Czerniakowski – Wójt oraz Pani Agnieszka Zawadzka – Skarbnik.

W spotkaniu uczestniczył również Pan Maciej Wąsik - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pierwsza umowa dotyczyła zadania „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Joniec – etap VI”. W ramach realizacji zadania planowane jest unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z 28 gospodarstw domowych, w ilości około 70,87 Mg.

Szacowana wartość zadania to kwota 29 629,00 zł, natomiast pozyskane dofinansowanie wynosi do 70% wartości zadania, tj. do 20 740,30 zł.

Druga umowa dotyczyła realizacji zadania „Ekologiczny piknik rodzinny”, który odbył się 1 czerwca br. przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Nad Wkrą w Jońcu.

Wartość zadania to kwota 29 800,00 zł, pozyskane dofinansowanie stanowiło 100 % kosztów.

Trzecia umowa dotyczyła Modernizacji oświetlenia w Szkołach Podstawowych Gminy Joniec.

Realizacja zadania obejmuje demontaż obecnie zainstalowanych źródeł światła wraz z oprawami oraz montaż w ich miejsce nowych źródeł światła LED wraz z nowymi oprawami w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Nad Wkrą w Jońcu oraz Szkole Podstawowej w Królewie.

Szacowana wartość zadania to kwota 81 967,20 zł, natomiast pozyskane dofinansowanie wynosi do 90% wartości zadania, tj. do 73 770,48 zł.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Płońsku

Mapa Gminy Joniec

Mapa Gminy

  • Joniec, PL
  • Powiat Płoński
Portal mapowy

Wrota Mazowsza

  • Portal mapowy
  • Mazowieckie
Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS

Biblioteka gminna

Biblioteka gminna

Czyste powietrze

Program "Czyste Powietrze"