Przejdź do treści Przejdź do menu
Logo Gminy Joniec
Baner
Dekoracja

Medal za Długoletnią Służbę dla Pana Benedykta Celiana

Z przyjemnością informujemy ,że  mieszkaniec naszej gminy, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Królewie - Pan  Benedykt Cezary Celian otrzymał Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

Uroczystość wręczenia medalu odbyła się 19.10.2020 r., w Ciechanowie. Wydarzenie miało miejsce w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki. Wzięli w nim udział: Wicewojewoda Mazowiecki – Sylwester Dąbrowski oraz Mazowiecki Wicekurator Oświaty – Dorota Skrzypek (medal ten  jest nadawany przez prezydenta za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa).

Poniżej w największym skrócie przypominamy dotychczasowe zasługi p. B. C. Celiana na polu oświaty oraz na rzecz  aktywizacji  lokalnej społeczności.

  Benedykt Cezary Celian na terenie gminy Joniec pracuje od 01.01.1983r. W czasie swojej pracy, najpierw w Szkole Podstawowej w Jońcu, a następnie w Szkole Podstawowej w Królewie  podejmował innowacyjne działania  które skierowane były do uczniów Szkoły jak również do mieszkańców Jońca i Gminy.

Benedykt Cezary Celian jest nauczycielem, od ponad 40 lat . W tym czasie podejmował wiele inicjatyw wykraczających poza codzienne obowiązki. Były to m.in.: założenie wraz z rodzicami Uczniowskich  Klubów Sportowych „Małolat” oraz  „ Baza”. W krótkim czasie młodzież uzyskała  wysokie wyniki. Efektem tego jest powołanie do Reprezentacji Polski i udział w Mistrzostwach Europy zawodników szkolonych w Królewie, a drużyna  dziewcząt dwukrotnie zdobyła  brązowe medale Mistrzostw Polski w baseballu. Drugą dyscypliną jest unihokej.  Drużyna dziewcząt dwa razy zdobywa Mistrzostwo Polski. Jest zauważony jako trener. Zostaje powołany do kadry trenerskiej reprezentacji Polski kobiet do lat 19. Uczestniczy w trzech Mistrzostwach Świata zajmując z drużyną kolejno V, IV i VII miejsce. Organizuje w Królewie i Nowym Mieście zawody (półfinały i finały) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w baseball.  W 2007r.  organizuje na terenie Gminy Joniec Młodzieżowa  Orkiestrą  Dętą- orkiestra funkcjonuje przy SP w Królewie . Obecnie założony jest też uczniowski zespół muzyczny, reprezentujący szkołę na zewnątrz. Jako nauczyciel muzyki przygotowuje uczniów do różnorakich konkursów w których dzieci zajmują finałowe miejsca na szczeblu gminnym , powiatowym i rejonowym.

Zaangażowanie w pracę, dyspozycyjność i sumienność pana B. C. Celiana aktywizuje do pracy dzieci i młodzież szkolną. Występy zespołu szkolnego uświetniają wszystkie uroczystości szkolne i lokale.

O jego zasługach świadczą posiadane wyróżnienia, odznaki. Są to m.in.:

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta RP, Medal KEN, Brązowy ,srebrny i  złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”, Honorowa Odznaka „Za Zasługi w Sporcie Szkolnym”, Srebrna Odznaka Związku Piłki Ręcznej w Polsce ,  Złota Odznaka „Za Zasługi Dla Sportu”, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” .                                                                                                                                    

. W trakcie pracy nauczyciel wielokrotnie otrzymywał nagrody dyrektora szkoły oraz nagrodę Wójta Gminy Joniec (2010r.),jak też Odznakę Honorową „ Za zasługi dla Gminy Joniec” 2019r.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

Mapa Gminy Joniec

Mapa Gminy

  • Joniec, PL
  • Powiat Płoński
Portal mapowy

Wrota Mazowsza

  • Portal mapowy
  • Mazowieckie
Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS

Biblioteka gminna

Biblioteka gminna