Przejdź do treści Przejdź do menu
Logo Gminy Joniec
Baner
Dekoracja

Flagi Województwa Mazowieckiego dla Gminy Joniec

W dniu 28 kwietnia 2021 roku na ręce Wójta Gminy Joniec- Pana Marka Czerniakowskiego trafiły Flagi Województwa Mazowieckiego. Zostały one przekazane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w celu rozpropagowania naszych mazowieckich symboli wśród lokalnych społeczności.

Zgodnie z podjętą przez Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwałą, flaga województwa może towarzyszyć nam już nie tylko podczas uroczystości patriotycznych, ale również na co dzień.  

Flaga to symbol, z którym powinniśmy się utożsamiać i który określa nas jako Polaków, Europejczyków, ale też Mazowszan. Mazowsze to największy i od lat najszybciej rozwijający się region w Polsce. Dlatego, pokażmy, że Mazowsze jest dla nas ważne, wywieszając flagę z wizerunkiem białego orła bez korony przed domem, w miejscu pracy i nauki –podkreśla Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Flagi zostaną przekazane do każdego sołectwa z terenu naszej gminy oraz będą wykorzystywane w przestrzeni publicznej Gminy Joniec.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://www.mazovia.pl/flaga

Jednocześnie przypominamy, iż 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Tego dnia pokażmy wszyscy dumę, że jesteśmy Polakami i wywieśmy biało- czerwoną flagę przed naszymi domami.

Mapa Gminy Joniec

Mapa Gminy

  • Joniec, PL
  • Powiat Płoński
Portal mapowy

Wrota Mazowsza

  • Portal mapowy
  • Mazowieckie
Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS

Biblioteka gminna

Biblioteka gminna