Urząd Gminy Joniec

Zapraszamy na BIEG PAPIESKI Szkoła Podstawowa w Jońcu 2019

pobierz

Wójt Gminy Joniec serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Królewa zainteresowanych doprowadzeniem do swoich posesji gazu ziemnego na spotkanie informacyjne. Spotkanie to odbędzie się 21 maja we wtorek o godz. 18.00  w Remizie OSP Idzikowice.

Więcej informacji dostępnych pod numerem 23 66 16 017.

Urząd Gminy w Jońcu informuje, iż uruchomiony został monitoringi wizyjny na terenie Szkoły Podstawowej w Królewie. System składa się z 8 kamer oraz urządzeń rejestrujących. Kamery swoim zasięgiem obejmują cały teren szkolny tj. boisko trawiaste, boisko wielofunkcyjne, siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw. Monitorowane jest również wejście do budynku oraz hol główny w budynku szkoły. Dzięki wysokiej rozdzielczości oraz działaniu w podczerwieni kamery umożliwiają bardzo wyraźny, całodobowy podgląd monitorowanego terenu. Obrazy z kamer przechowywane są zgodnie z obowiązującym przepisami na dyskach twardych rejestratorów.

Monitoring został dofinansowany ze środków prewencyjnych PZU SA.

Informujemy, że SP w Królewie to kolejne miejsce na terenie Gminy Joniec objęte całodobowym monitoringiem wizyjnym. Systemem takim są objęte również:

 - budynek oraz teren wokół budynku Urzędu Gminy w Jońcu,  

 - budynek oraz teren wokół budynku Szkoły Podstawowej w Jońcu,   

 - teren wokół sceny plenerowej oraz siłowni zewnętrznej w centrum Jońca,        

 - teren PSZOK-u w Jońcu.

Informujemy również, że na terenie Gminy Joniec montowane są również tymczasowe kamery przenośne tzw. fotopułapki. Zadaniem tych urządzeń jest monitoring miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do podrzucania śmieci do rowów czy lasów.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przedłużeniu o dwa tygodnie terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności obszarowych z PROW 2014-2020 oraz płatności obszarowych (zalesieniowych) z PROW 2007-2013 za rok 2019. Decyzja ta oznacza, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

Więcej informacji na stronie: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/skladanie-wnioskow-o-doplaty-przedluzone-do-konca-maja.html

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Joniec wiosennych przymrozków, rolnicy, którzy ponieśli straty mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 maja 2019 r do godz. 15.00.

Druki wniosków są do pobrania na stronie internetowej Gminy Joniec pobierz wniosek lub w sekretariacie Urzędu Gminy w Jońcu.

Załączniki do wniosku :

  1. Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok.
  2. Kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) / księga stada / paszporty.

UWAGA !!!  -  powierzchnie upraw uszkodzonych i nieuszkodzonych wpisanych do wniosku muszą być zgodne z powierzchniami upraw zgłoszonych o dopłaty bezpośrednie.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod  nr  tel. 23 6616017.

                                                                                       WÓJT  GMINY JONIEC

                                                                                          /-/ Marek Czerniakowski

W sobotę 4 maja nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta  koncertowała w Warszawie w Ogrodzie Saskim podczas pikniku związanego z centralnymi obchodami Dnia Strażaka. Muzycy zostali ciepło przyjęci przez warszawską publiczność. Tego samego dnia po południu młodzi muzycy grali podczas uroczystej Mszy Św.  z okazji Dnia Strażaka w kościele parafialnym w Jońcu.

Do 12 czerwca b.r. można składać wnioski o dofinansowanie działań o nazwie "Inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartości dla środowiska". Wnioski przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Płońsku, ul. Sienkiewicza 11.

Można uzyskać wsparcie finansowe na 6 rodzajów przedsięwzięć:

  1. Przebudowa składu gatunkowego drzewostanu poprzez wprowadzenie drugiego piętra dla drzewostanu w wieku 30-50 lat
  2. Przebudowa składu gatunkowego drzewostanu poprzez dolesienie luk powstałych w wyniku procesu chorobowego wraz z zabezpieczeniem pniaków po wyciętych drzewach dla drzewostanu w wieku 21-60 lat
  3. Zróżnicowanie struktury drzewostanu poprzez wprowadzenie podszytu dla drzewostanu w wieku 30-60 lat
  4. Założenie remizy
  5. Czyszczenie późne dla drzewostanu w wieku 11-20 lat
  6. Zabiegi ochronne przed zwierzyną w przypadku wprowadzenia drugiego piętra lub podszytu lub dolesiania luk lub założenia remizy.

            Kryteria oceny wniosku o dofinansowanie, zasady dofinansowania i wymagane dokumenty określa szczegółowo Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 28 marca 2019 r ( poz. 587).  W załączniku rozporządzenia określono wysokość tego dofinansowania. Wszelkich informacji udzieli płoński oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Alina Braulińska

Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

Starostwo w Płońsku

W dniu 26 kwietnia po raz kolejny mieszkańcy Popielżyna Górnego sprzątali swoją miejscowość. Taka akcja to pożytek dla środowiska, ale również świetna forma integracji. Sprzątanie w Popielżynie Górnym zakończyło się ogniskiem, a mieszkańcy zapewniają, że podobna akcja zostanie przeprowadzona również jesienią. Gmina zapewniła worki oraz odebrała zebrane śmieci i przekazała je do utylizacji. Zachęcamy mieszkańców kolejnych sołectw do podobnych inicjatyw!

W sobotę 20 kwietnia piękna pogoda towarzyszyła zawodnikom podczas kolejnej już edycji zawodów wędkarskich ,, Kleń Wkry 2019" które jak co roku odbywają się w uroczej miejscowości Joniec.  201 uczestników łowiło ryby na odcinku ok. 30 km na terenie gmin: Joniec, Nowe Miasto i Sochocin.  Dziękujemy organizatorom, że to właśnie w Jońcu odbywają się te zawody i zapraszamy za rok.

Więcej informacji, wyniki i zdjęcia na stronie WKRA – FISHING

http://wkra-fishing.pl/v-edycja-otwartych-ogolnopolskich-zawodow-spinningowych-klen-wkry-2019/

"Strażacy są twar­dzi dla siebie, ale wrażli­wi na pot­rze­by dru­giego człowieka."

Z okazji Święta Strażaka składamy gorące podziękowania za ofiarność i trud jaki składacie w służbie drugiemu człowiekowi. Jesteście dla nas ostoją bezpieczeństwa i znakiem spokoju. Życzymy Wam, aby ta służba była źródłem Waszego zadowolenia i satysfakcji, a kolejne lata dawały poczucie dobrze pełnionej misji, która wzbudza wdzięczność i szacunek.

29 kwietnia w Szkole Podstawowej w Jońcu odbył się finał Gminnego Konkursu Wokalnego ,,Wygraj Szansę", którego laureat będzie reprezentował gminę Joniec w ogólnopolskim programie ,,Wygraj Szansę" już 28 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i sztuki w Ciechanowie. celem tego konkursu jest odkrywanie talentów wokalnych dzieci i młodzieży, budzenie zainteresowań kulturalnych i artystycznych, promowanie i wspieranie najzdolniejszych wokalistów, rozwijanie talentów i wyłonienie najciekawszych osobowości. W wewnątrzszkolnych eliminacjach zostali wyłonieni uczestnicy, którzy zaprezentowali się w finale. Każdy solista miał za zadanie wykonać utwór ,,Puszek okruszek" z repertuaru Natalii Kukulskiej do tej samej linii melodycznej. I tak po przesłuchaniu wszystkich występów jury dokonało następującej klasyfikacji:

1. miejsce Marysia Dziekańska (SP Joniec)

 

2. miejsce Ania Wojnowska (SP Królewo)

 

3. miejsce Ziemowit Antosik (SP Joniec)

 

4. miejsce Zuzia Gocławska (SP Joniec)

 

Marysi Dziekańskiej serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za jej występ 28 maja w Ciechanowie!

Informujemy, że dnia 02 maja 2019 (czwartek) Urząd Gminy w Jońcu pracuje w godzinach 7.30 - 15.00. Sobota pracująca przypadnie w tym miesiącu na dzień 25 maja i będzie czynna w godzinach 8.00 - 13.00.