Urząd Gminy Joniec

Dzięki dobrym sercom wielu ludzi udało się zebrać środki na zakup pompy insulinowej dla siedmioletniej Weroniki.

W ubiegłym tygodniu w warszawskim szpitalu założono dziewczynce nowoczesny model pompy insulinowej MINIMED 640 G z technologią SMARTGUARD, która zwiększa ochronę przed wystąpieniem epizodów hipoglikemii.  Dzieje się tak dzięki sensorom Enlite, które na bieżąco dokonują pomiaru glukozy  i przekazują go do pompy. Miesięczny koszt utrzymania tych sensorów to  kwota 858 zł.

Dzięki hojności  ofiarodawców Weronika ma pompę, ale zakup tej pompy to nie wszystko. Podane wyżej sensory nie są refundowane przez NFZ i dzięki pieniądzom wpłacanym na konto fundacji pompa  w połączeniu z sensorami może zapewnić dziewczynce bezpieczeństwo. Każdy dzień dobrych cukrów to szansa na życie bez powikłań.

Koszt pompy G640 to 17.000,00 złotych, które udało się zebrać  podczas kiermaszu ozdób wielkanocnych w  Zespole Szkół w Jońcu, II-go BIEGU KRÓLEWSKIEGO zorganizowanego przez Gminę Joniec oraz wójta  Marka Czerniakowskiego, zbiórkę do puszek przy Kościele w Królewie zorganizowaną przez ks. Witolda Zembrzuskiego , a także wpłatom anonimowym darczyńców oraz zbiórce plastikowych nakrętek, która nadal trwa.

Dotychczas zebrano 648 kg plastikowych nakrętek, które po sprzedaniu zasiliły konto Weroniki o 521,40 złotych. Nie jest do zawrotna suma, ale przy tak kosztownym utrzymaniu pompy każda złotówka ma znaczenie. Prosimy o dalsze zbieranie nakrętek, które  można dostarczać do Urzędu Gminy w Jońcu oraz Szkoły Podstawowej w Królewie.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, wymienionym z nazwiska oraz anonimowym, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla Weroniki i prosimy o dalszą pomoc  w walce dziewczynki z cukrzycą. Niestety, bez dużych nakładów pieniężnych, walka z tą chorobą byłaby trudna.

Zdjęcia: Ariel Kozłowski Photography