Urząd Gminy Joniec

Mieszkanka naszej Gminy Marysia Kozłowska, ma 21 lat, jest na trzecim roku studiów licencjackich z Pracy Socjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce i głównie z racji tego, że w swoim życiu boryka się z różnymi trudnościami uwielbia działać, żyć aktywnie w taki sposób, aby pokazywać, że nic jej nie ogranicza i łamie stereotypy na temat ludzi chorych.

To się może wydawać trochę nietypowe, ale Marysia ciągle przełamuje swoje słabości i różne niezależne od niej bariery, nie chce żyć smutna, skupiona tylko na tym co jej wolno, co da radę zrobić, a czego nie. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że życie nie jest proste jednak okazuje się, że przy odrobinie wysiłku, uśmiechu do innych ludzi i korzystania z pomocy da się pokonać wiele trudności.
Z tych oto powodów wybrała taki kierunek studiów. Uwielbia pomagać innym za odwzajemniony nawet drobny uśmiech, lubi integrować się z ludźmi, poznawać ich.
Na uczelni Marysia udziela się w wolontariacie, a poza szkołą trenuje pływanie.
Już od 2 lat jest zawodniczką w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF Warszawa. Brała udział w różnych zawodach sportowych. W zeszłym roku w czerwcu Marysia startowała w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Lublinie, gdzie na 100 i 200 metrów stylem dowolnym uzyskała pierwsze miejsca i osiągnęła wyniki lepsze od dotychczasowych rekordów Polski, otrzymała swój pierwszy złoty medal w konkurencji drużynowej za start w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym. W marcu bieżącego roku Marysia brała udział w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy , gdzie osiągnęła kilka miejsc na podium i ostatecznie w klasyfikacji generalnej zdobyła brązowy medal za starty indywidualne, a także za start w sztafecie drużynowej kobiet udało jej się razem z koleżankami z klubu wywalczyć trzecie miejsce.
Dla Marysi pływanie jest w pewnym sensie pasją, sposobem na spełnianie siebie, ale także formą rehabilitacji. Dla mobilizacji stawia sobie w życiu różne cele przykładowo w pływaniu chciałaby wziąć udział w Paraolimpiadzie.

W przyszłości Marysia planuje pracować w Organizacji Pozarządowej, zostać mówcą motywacyjnym i wspierać ludzi z grup wykluczonych w społeczeństwie Polskim, przyczyniać się do tego by żyło im się lepiej, by przestali być wykluczeni.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

25 maja 2018 r  podczas sesji Rady Gminy w Jońcu Maria otrzymała gratulacje oraz strój  sportowy.

Cieszymy się z sukcesów naszych mieszkańców i czekamy na informacje odnośnie kolejnych zdolnych osób.