Przejdź do treści Przejdź do menu
Logo Gminy Joniec
Baner
Dekoracja

OSP w Siedlinie, Nowych Wrońskach, Sochocinie, Radzyminie i Królewie z nowymi wozami strażackimi dzięki wsparciu UE

❗🚒OSP w Siedlinie, Nowych Wrońskach, Sochocinie, Radzyminie i Królewie z nowymi wozami strażackimi dzięki wsparciu UE 🚒❗
 
👉Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 188 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Aż 253 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. W niedzielę umowy z władzami Płońska, Załusek, Sochocina, Naruszewa i Jońca podpiszą marszałek Adam Struzik oraz Ilona Soja-Kozłowska, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Wsparcie dla jednostek OSP z powiatu płońskiego to 7,2 mln zł.
 
👉Podpisanie umów odbędzie się 11 lutego (niedziela) 2024 r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie, (ul. Guzikarzy 8A).
 
👉Spotkanie uświetni prelekcja eksperta Komisji Europejskiej – Damiana Flisaka, a także sceniczne czytanie fragmentów „Konstytucji dla Europy” według scenariusza Olgierda Łukaszewicza.
 
👉Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa. W sumie do subregionu ciechanowskiego trafi 25,9 mln zł na zakup 19 wozów strażackich. W niedzielę zostaną podpisane umowy na wsparcie dla 5 jednostek z powiatu płońskiego, które otrzymają ponad 7,2 mln zł na zakup 5 wozów strażackich.
 
👉Partnerami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego.
 
 
Mapa Gminy Joniec

Mapa Gminy

 • Joniec, PL
 • Powiat Płoński
Portal mapowy

Wrota Mazowsza

 • Portal mapowy
 • Mazowieckie
Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS

Biblioteka gminna

Biblioteka gminna

Logo Projekty
        dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

Projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

Czyste powietrze

Program "Czyste Powietrze"

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna