Przejdź do treści Przejdź do menu
Logo Gminy Joniec
Baner
Dekoracja

Informacja dotycząca zaśmiecania terenu gminy Joniec

Szanowni Państwo!

Coraz częstszym zjawiskiem, jakie obserwujemy w ostatnim czasie na terenie gminy Joniec, jest podrzucanie dużych ilości śmieci. Są to zarówno śmieci z gospodarstw domowych, jak również odpady przemysłowe, zwłaszcza z rozbiórek samochodów. W związku z powyższym gmina Joniec podejmuje działania mające ograniczyć to zjawisko: zostały zakupione tablice informujące o zakazie wyrzucania śmieci oraz o tym, że teren jest monitorowany.  Zamontowano je przy drogach wjazdowych do gminy oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do podrzucania śmieci. Dodatkowo w zmiennych lokalizacjach zostaną umieszczone fotopułapki.

Apelujemy o nie wyrzucanie śmieci do rowów, lasów i skwerów. Usunięcie i oddanie odpadów do utylizacji wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Musimy mieć świadomość, że uprzątnięcie wszystkich nieczystości z prywatnych działek czy lasów jest obowiązkiem właściciela danej nieruchomości.

Prosimy Państwa o zwiększenie czujności, poprzez np. zapisywanie tablic rejestracyjnych i zgłaszanie faktu zaśmiecania bezpośrednio Policji lub do Urzędu Gminy w Jońcu pod nr tel. (23) 6616041

Od kilku lat gmina Joniec prowadzi działania poprawiające stan czystości przez m.in. zbieranie śmieci z poboczy głównych dróg. Organizujmy oraz włączamy się w akcje sprzątania naszych miejscowości, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach m.in. w Jońcu-Kolonii, Popielżynie Górnym, Krajęczynie czy Królewie.

Szanowni Państwo. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy żeby, dzikie wysypiska śmieci wpisały się w krajobraz naszej pięknej gminy!!!!!! Zadbajmy o nasze wspólne środowisko.

Nasza gmina jest naszym wspólnym dobrem.

Śmieci widoczne na zdjęciach pochodzą ze wsi Ludwikowo.

Mapa Gminy Joniec

Mapa Gminy

  • Joniec, PL
  • Powiat Płoński
Portal mapowy

Wrota Mazowsza

  • Portal mapowy
  • Mazowieckie
Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS

Biblioteka gminna

Biblioteka gminna