Przejdź do treści Przejdź do menu
Logo Gminy Joniec
Baner
Dekoracja

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Szkole Podstawowej w Królewie

W dniu 11 października w Szkole Podstawowej w Królewie odbyły się zajęcia w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W zajęciach wzięło ponad stu uczniów z klas III – VIII Szkoły Podstawowej w Królewie, oraz klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Jońcu. Wszyscy uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo.

Panel 1. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w Ciechanowie przeprowadzili naukę bezpiecznej jazdy po torze rowerowym.                                                                                                     

Panel 2. Uczniowie obejrzeli film o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Po obejrzeniu filmu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku omówili tematykę zawartą w filmie.

Panel 3. W trzecim panelu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku omówili i pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej.

W wydarzeniu nie zabrakło naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Płońsku Pana Tadeusza Ignała oraz strażaków z jednostki OSP Joniec.

Mapa Gminy Joniec

Mapa Gminy

  • Joniec, PL
  • Powiat Płoński
Portal mapowy

Wrota Mazowsza

  • Portal mapowy
  • Mazowieckie
Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS

Biblioteka gminna

Biblioteka gminna