Urząd Gminy Joniec

Serdecznie zapraszamy na pierwszą sesję nowo wybranej Rady Gminy Joniec, która odbędzie się 19 listopada 2018 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jońcu.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - w gminie Joniec wybrzmiewało pieśniami patriotycznymi. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy zebrali się mieszkańcy, którzy wspólnie chcieli celebrować to wyjątkowe święto. Na poczatku odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, Bogurodzicę i Rotę. W następnej kolejności były bardziej wesołe piosenki żołnierskie. Cały program poprowadzili Państwo Ilona i Karol Krawczyk. Swoją interpretację pieśni patriotycznych przedstawił również zespół składający się z uczniów Szkoły Podstawowej w Królewie. Doniosłość i wyjątkowość tej uroczystości podkreślał półmrok i blask stu płonących zniczy biało - czerwonych, które zostały przeniesione na Grób Nieznanego Żołnierza. Na cmentarzu pan Krzysztof Zadroga odczytał Apel Poległych, po którym wybrzmiała melodia Śpij Kolego zagrana na trąbce. Jest nam niezmiernie miło, że tak liczne grono naszych mieszkańców wspólnie z nami świętowało ten ważny dzień dla wszystkich Polaków.

Informujemy, że dnia 12 listopada (poniedziałek) wywóz odpadów zmieszanych i segregowanych odbędzie się zgodnie z harmonogramem tj. w miejscowościach Adamowo, Joniec, Joniec-Kolonia, Popielżyn Górny i Popielżyn-Zawady.

Może znajdzie się ktoś, kto da dom tym przyjaznym psiakom? Tel. (23) 661 60 17.

W dniu 15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Królewie miała miejsce podwójna uroczystość - apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Młodzież szkolna zaprezentowała przygotowane przedstawienia. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę w postaci tortu.


Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski do 16 listopada br. przedłużył termin składania wniosków o udzielenie pomocy dla producentów rolnych, w których gospodarstwach wystąpiły szkody spowodowane suszą, które objęły co najmniej 30% danej uprawy.

Wniosek o pomoc należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.