Urząd Gminy Joniec

W dniach 6-10 listopada   uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewie,  wraz z  opiekunem,  wyjechali   na 5-dniowy program EuroWeek- Szkoła Liderów. Zajęcia odbywały się w malowniczej miejscowości Międzygórze , na ziemi Kłodzkiej.

Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników  poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego. 

Językiem komunikacji jest język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i  młodzieży z różnych krajów europejskich , a ich trenerami są wyszkoleni wolontariusze z całego świata .

Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników  uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na

  • Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Promocję nauki języków obcych
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
  • Integrację  wielokulturową
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

Euroweek 2018

To już drugi obóz językowy uczniów Szkoły Podstawowej w Królewie  w Międzygórzu . W ramach projektu Europejskiego Forum Młodzieży – EuroWeek. Uczniwoei klasy VII i VIII  spędzili wiele niezapomnianych i atrakcyjnych przede wszystkim językowo chwil. Codzienne uczniowie wykonywali różne projekty  razem z kolegami z innych szkół pod okiem wolontariuszy ze wszystkich stron świata. Nasi uczniowie nagrawali filmy ,przygotowywali inscenizację w języku angielskim oraz oglądali prezentacje przygotowane przez wolontariuszy.  Wspólnie spędzali też czas na zabawach sportowych i posiłkach .Wieczory   zakończone były  dyskoteką, wspólnym śpiewaniem  lub nauką salsy. Był też czas na wycieczki  w przepiękne miejsca takie jak: Międzygórze – Wodospad Wilczki , Bystrzyca Kłodzka  i Kłodzko.

W imieniu uczniów i organizatora pragniemy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Joniec Panu Markowi Czerniakowskiemu oraz Urzędowi Gminy Joniec za sfinansowanie przejazdu uczniów do Międzygórza.